Myslíte, že účast lidí na rozhodování úřadů o stavbě nové skládky, chemičky či velkého supermarketu, je samozřejmost. Omyl. Už mnohokrát jsme o tato občanská práva mohli přijít. Už mnohokrát bylo vyřazení veřejnosti z rozhodování o veřejném prostoru navrženo na ministerstvu, ve vládě či dokonce v parlamentu a jen těsně jsme mu zabránili. Nyní hrozí znovu.