Záznam debaty: Praha připravená na změnu klimatu

Dne 12.9. se v kavárně Langhans konala debata nazvaná Praha připravená na změnu klimatu. Odehrála se v rámci Týdne pro klima a byla to první debata z cyklu Město bezpečné a přátelské, který jsme pro Vás v Zeleném kruhu připravili.

Nabízíme Vám ke shlédnutí záznam debaty, který pro nás vytvořil Remízek.

V debatě vystoupili:
Kateřina Vídenová je architektka, v posledních letech se věnuje především environmentálním tématům souvisejícím s městy a krajinou. S Adamem Wlazelem má vlastní praxi s názvem MAK! (mobilní architektonická kancelář), s níž organizují osvětové a komunitní projekty ve veřejném prostoru. S Adamem a Richardem Biegelem také založila místní iniciativu Letná sobě!, která vyústila v proměnu politického klimatu na Praze 7. Je externí spolupracovnicí Arniky. Spolu s Dominikem Langem tento rok vede Atelier sochařství na pražské UMPRUM.
 
Peter Bednár je architekt a urbanista v kanceláři Jakub Cígler Architekti. Předtím studoval a pracoval v USA, Holandsku a Číně. Věnuje se plánování měst, dopravy a veřejného prostoru. Specializuje se na představování nápaditých, ale praktických designových řešení problémů měst s důrazem na zvyšování sociální, environmentální, dopravní, ekonomické a estetické hodnoty území.
 
 Debatu můžete shlédnout zde:
 

 
 
  
Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.