Na kafe s vědci a vědkyněmi

Zelený kruh už několik let pořádá diskuzní setkání o důležitých otázkách vědy, společnosti a životního prostředí formou tzv. vědeckých kaváren. Po úspěšné sérii debat pořádaných v Praze na podzim vyrážíme i do regionů. 

Těšit se na nás můžete v Hodoníně, Hradci Králové, Liberci, Olomouci či Ostravě. Sledujte naše stránky a profil na Facebooku, kde vás budeme informovat o konkrétních termínech!

Věnovat se budeme např. připravované smlouvě TTIP, povíme si jaké dopady na okolní přírodu bude mít stavba kanálu Dunaj-Odra-Labe nebo jak ovlivňuje čistota ovzduší zdraví obyvatel.

Vědecké kavárny neboli Science café vznikly původně jako grassrootová aktivita a dnes jsou milovníky vědy organizována po celém světě jak na dobrovolné, tak na profesionální bázi. Jde o setkání zástupců akademického světa a laiků s cílem zlidštit vědu a přiblížit výsledky vědeckých výzkumů všem zájemcům.

Vědecké kavárny se konají tam, kde se lidé přirozeně setkávají v neformální a uvolněné atmosféře. Pořádaly a pořádají se v kavárnách, barech, místních hospodách, knihovnách či jakýchkoliv jiných místech, které přednáškové sály nepřipomínají ani vzdáleně. Sledujte naše stránky a přijďte si také vyzkoušet jaké to je, zajít si na kávu s vědci a vědkyněmi.