Červnové a prázdninové pozvánky

Česká společnost ornitologická: Akce pro veřejnost na Josefovských loukách v roce 2016
Přinášíme seznam akcí plánovaných na letošní rok, aby si všichni zájemci o návštěvu Josefovských luk mohli cestu včas naplánovat.

Hnutí DUHA: Týdny pro divočinu 2016
Plánujete letní dovolenou? Chtěli byste poznat tajuplné krásy přírody, vidět nevšední scenérie, zažít kouzlo nepoznaného? Odrazují vás prázdné slogany cestovních kanceláří a dobrodružství vykoupené obří ekologickou stopou? Tak právě pro Vás Hnutí DUHA připravuje již po osmnácté dobrovolnické pobyty v nejdivočejších koutech naší krajiny.

Hnutí DUHA: Exkurze napříč národními parky Šumava a Bavorský les 2016
Zajímá vás, jak se vyvíjí příroda, když se jí nechá prostor a čas? Chtěli byste poznat středoevropskou divočinu na vlastní oči a kůži a porozumět tomu, v čem je její nedocenitelná hodnota? Pokud odpovídáte ano, přihlaste se na naši velkou čtyřdenní exkurzi do největšího českého národního parku i do sousedního německého Bavorského lesa. 

Hnutí Brontosaurus: Akce v roce 2016
Přehled různorodých akcí pořádaných brontosaury. 

1. – 12. června, Hostětín
Centrum Veronica Hostětín: Víkend otevřených zahrad
V rámci Víkendu otevřených zahrad bude v Ukázkové přírodní zahradě v Hostětíně přítomen lektor, který seznámí návštěvníky s myšlenkou přírodních zahrad, jejími principy a zásadami, a při prohlídce zahrady zodpoví všechny otázky

11. června, Holubov
Calla: Výprava na Holubovské hadce a Dívčí Kámen.
S geologem Petrem Rajlichem (Jihočeské muzeum) a botanikem Leošem Lipplem (ZO ČSOP Šípek).

12. června, Hostětín
Centrum Veronica Hostětín: Zahradní slavnost
Zábavné i poznávací odpoledne pro malé i velké zahradníky. Exkurze přírodní zahradou, naučná stezka, zahradní poradenství. Procházka Zahradou smyslů, představení nových interaktivních prvků (nejen) pro děti – budkovník, zvukový mlýnek, hmatový chodníček, dřevěný xylofon, hmatník, vodní hrátky aj.

14.června, Ostrava
Čisté nebe: Promítání dokumentu Disobedience (neposlušnost)
Disobedience (Neposlušnost) je dokument o sílícím klimatickém hnutí: o přímých akcích, kterými lidé z celého světa reagují na otázky klimatické krize. Ukazuje angažovanost běžných lidí, kteří říkají ne průmyslu založeném na fosilních zdrojích energie. 

14, června, Praha
Institut pro politiku a společnost: Bez vody nežiju
Problém nedostatku vody, dříve tak příznačný pouze pro země vzdálené daleko na jih, se začíná plíživě projevovat i u nás. Co nás čeká letos? Jak lze sucho a nedostatek vody dlouhodobě zlepšit a jakými prostředky? Jak se vyhnout válkám o vodu? Má Česká republika konkrétní hydro-diplomacii?

16. června, Praha
Nadace na ochranu zvířat: Mořské želvy – velký sen malé holky
V rámci této akce se společně podíváme na krásné i smutné fotografie, shlédneme i kousek filmu, dozvíte se, kolik druhů mořských želv vlastně existuje, co je ohrožuje a jak jim my všichni můžeme pomoci.

17.  – 18. června, Horní Maršov
SEVER: Festival Doteky 2016
Již 14. ročník benefičního ekofestivalu DOTEKY proběhne opět na zahradě domu DOTEK v Horním Maršově. Letošní téma jsou PŘÍBĚHY a těšit se můžete jak na vynikající hudbu a divadla, tak na zajímavé workshopy.

24. června, České Budějovice
ROSA: Šuplátkové setkání
Nenechejte si své nápady v šuplíku. Rosa pořádá předprázninové přátelské Šuplátkové setkání. Akce je určena pro všechny organizace zabývající se ekologickou výchovou a poradenstvím v Jihočeském kraji.

8. července – 10. července, Hostětín
Centrum Veronica Hostětín: Za zapomenutým krajem „sušírní“ ovoce
Prožijte s námi zajímavý víkend v zapomenutém kraji sušírní ovoce ve kterém nahlédneme na historické pojetí sušírní v naší kulturní krajině i na moderní způsoby sušení s důrazem na zachování tradičního hospodaření.

30. července, Žítková
Centrum Veronica Hostětín: Krajem žítkovských bohyní – lektorovaná vycházka s prohlídkou domku bohyně
Vycházka na Moravské Kopanice do obce Žítková, kde žily a působily tajemné žítkovské bohyně. Zažijte svérázné Moravské Kopanice na vlastní kůži.

24. srpna – 28. srpna, Hostětín
Centrum Veronica Hostětín: Dovolená v kraji Žítkovských bohyní
Pobyt je koncipován jako kombinace individuálních výletů po doporučených trasách, doplněný o každodenní společný program, setkávání a zážitky. Konkrétní program bude časově upraven do jednotlivých dní dle počasí. 

29. sprna – 4. září, Hostětín
Centrum Veronica Hostětín: Letní školaKUS – klima, udržitelnost, soběstačnost
Uvažujete o nějaké formě soběstačnosti? Zajímá vás vaše uhlíková stopa a možnosti jak jí snížit? Chcete se podívat na problematiku změny klimatu v nejširších souvislostech? Přijeďte si do Hostětína na letní školu vypracovat vlastní strategii soběstačnosti. Podíváme se na všechny aspekty našeho života, kterými jako občané přispíváme ke změně klimatu a ukážeme si možná udržitelná řešení.