Na spadnutí – Co se děje o prázdninách

Veronica: Od zranitelnosti k resilienci. Klimatická změna jako příležitost pro udržitelný rozvoj obcí a regionů

Seminář je zdarma, počet míst je omezen. Z jedné organizace se může zúčastnit i více osob. Hlaste se, prosím přes online formulář.

Veronica: Letní školáKUS – klima, udržitelnost, soběstačnost 2017

Termín: 28. 8. 2017 od 12.00 do 3. 9. 2017 13.00 v Hostětíně. Uvažujete o nějaké formě soběstačnosti? Zajímá vás vaše uhlíková stopa a možnosti jak jí snížit? Chcete se podívat na problematiku změny klimatu v nejširších souvislostech? Přijeďte si do Hostětína na letní školu vypracovat vlastní strategii soběstačnosti. Podíváme se na všechny aspekty našeho života, kterými jako občané přispíváme ke změně klimatu a ukážeme si možná udržitelná řešení.

Hnutí DUHA: V neděli 2. července začíná letošní první z Týdnů pro divočinu

Už v neděli 2. července odstartuje jubilejní dvacátý ročník Týdnů pro divočinu Hnutí DUHA. Na devadesát dobrovolníků se v létě aktivně zapojí do tradiční práce při vytváření míst pro divočinu, obnově ekologické pestrosti krajiny a jejích rozmanitých krás. Týdny pro divočinu se letos uskuteční v pěti turnusech v chráněných územích od Bílých Karpat až po Šumavu. Kromě osvědčených lokalit, jako jsou Králický Sněžník či šumavská rašeliniště letos dobrovolníci dorazí i na Strakonicko.

Hnutí DUHA – Nový ročník ŠOI

Bližší informace včetně přihlášky naleznete zde. Sdílet můžete také náš příspěvek na sociálních sítích.

Hnutí Brontosaurus: Kam jet na letní brontosauří akci? Máme pro tebe skvělé tipy!

Brontosauří léto už sice klepe na dveře, pořád je ale čas přihlásit se na některou ze letních akcí! Podívej se na akce, které jsme pro tebe vybrali, a najdi si tu, která tě nejvíc zaujme. Prázdniny jsou před námi, pojeď tedy s Brontosaurem za zážitky, kamarády a smysluplnou pomocí přírodě, památkám i lidem! Veškeré informace, které si jen můžeš přát, jsou na prazdniny.brontosaurus.cz Kompletní seznam letních akcí Hnutí Brontosaurus najdeš tady.

Nesehnutí: Přijď na hackathon!

Jak efektivně síťovat sociální a ekologické aktivity v jednom městě? Jak usnadnit vyhledávání zákonů nebo odhalit dezinformace? Jak podpořit systém Buddies nebo zlepšit cyklodopravu? Další téma je na vás aneb Otevíráme dveře pro Podzimní slow HACKATHON. Hackathon je událostí, která propojuje IT, design a zajímavé společensky prospěšné projekty. Přijďte pomoci realizovat dobré nápady – potřebujeme vaše know how! :-).  Kdy? 21. a 22. Října, Kde? V Brně, v prostorách společnosti Kiwi.com. Přihlášky spouštíme v září 2017. Pro více informací a přihlášky během léta pište na mariana@nesehnuti.cz