Jak se může Praha adaptovat na klimatické změny?

Stáhněte si  tiskovou zprávu  do svého počítače


Zveme vás na neformální debatu z cyklu Smart café k tématu „Změny klimatu v Praze“. Setkání se uskuteční 6. prosince 2017 od 18 hodin v Pracovně na Praze 3 (Vlkova 36).

Podobně jako další evropská města, i Praha v posledních letech pociťuje změny klimatu tzv. “na vlastní kůži”. Metropole s velkým podílem betonové plochy a menším množstvím zeleně se stávají tzv. tepelnými ostrovy a jsou ke zvýšení teploty citlivější než venkovské oblasti. Odhaduje se, že ke konci století budou extrémní projevy počasí, včetně vln veder, zabíjet každoročně desetitisíce Evropanů.

Můžeme se na extrémní projevy počasí připravit a udělat města odolnější proti změnám klimatu a příjemnější pro život? Co můžeme v Praze čekat a jaké konkrétní opatření by Praha měla přijmout?

O těchto otázkách s vámi bude debatovat meteorolog a klimatolog Michal Žák, který působí na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy a pracuje v Českém hydrometeorologickém ústavu a Mária Kazmuková, který se podílela se na vyhodnocení fenoménu klimatických změn ve městě a na návrhu adaptačních strategií a opatření na zmírňování dopadů klimatických změn v Praze.

Akci bude moderovat Michal Křivohlávek.

  Podpořeno grantem od Hlavního města Prahy.