Děti a rodiče pod digitálním tlakem

Uložte si datum do diářů – další Smart café se uskuteční ve čtvrtek 22. června od 18:00 a pozvání na něj k naší velké radosti přijaly dvě známé odbornice – americká profesorka Rachel Barr a předsedkyně Asociace lesních mateřských škol Tereza Valkounová.

Profesorka Rachel Barr se v rámci dvoudenní návštěvy na pozvání Filosofické fakulty Univerzity Karlovy do Prahy, zúčastní diskuzního Smart café k tématu digitálních technologií a jejich vlivu na předškolní děti. Působí jako profesorka na Georgetown University a dlouhodobě se věnuje výzkumu způsobů, jakými se děti učí při práci s digitálními technologiemi, jako jsou televize a dotykové aplikace, a zejména jak takto nabyté dovednosti aplikují v reálném světě. 

Společně s Terezou Valkounovou budou diskutovat, zda a jakým způsobem interakce dětí s technologiemi rozvíjí naše děti. Jaké panují v této oblasti trendy ve světe a zda jde používání technologií ruku v ruce s rizikem vzniku závislosti.

Dozvíme se zajímavé postřehy o situaci v Americe, kde průměrné dítě stráví před obrazovkou v průměru 4,5 hodiny denně. Zjistíme, zda je pro naše děti a jejich přirozený vývoj lepší běhat po venku, anebo si čas od času sednout do křesla s tabletem v ruce.

Ve společné diskuzi zodpoví pozvaní hosté vaše otázky, překlad na místě je zajištěn.

Vstupné zdarma, místo k sezení si prosím rezervujte zde: https://goo.gl/forms/EnY2zstLpnnbagb72