Po celou dobu své existence asociace Zelený kruh bedlivě sleduje činnost politické reprezentace, organizuje informační setkání s ministry a úředníky, zapojuje se do připomínkování legislativních návrhů. Členové zastupují Zelený kruh v (mezi)oborových pracovních skupinách a poradních orgánech/ komisích veřejné správy.
“Naše životní prostředí je ve stavu mimořádného ohrožení. O tom svědčí především burcující údaje o stále stoupající úmrtnosti na civilizační choroby, stagnaci délky života, ale i ztrátě vztahu k přírodě se všemi sociálními důsledky.” Těmito slovy začíná oficiální dokument “Návrh statutu Zeleného kruhu” (Zelený kruh, 7.12.1989)
První jarní den byl ve znamení dne bez aut. Televizní reportáž z blokády magistrály je ke shlédnutí v archivu ČT.
Zelený kruh za vedení Marie Haisové vysadil v Lublaňské ulici alej stromů. Za projekt Zelená obec získal Zelený kruh ocenění Ekologický projekt roku 1996. (Fotografie ze symbolického převzetí stromů sponzory: zástupce Čs. pojišťovny Ing. Jan Petr, ředitelka Zeleného kruhu Marie Haisová, velvyslanec Velké Británie Sir Michael Burton)
Projekt Hra o zemi – kalkulačka, která spočítá kolik planet bychom potřebovali, kdyby každý žil jako vy.
V roce 2004 založil Zelený kruh ve spolupráci s Hnutím DUHA ediční řadu APEL – Alternativa – Příroda – Ekonomika – Lidé, jejímž cílem je přicházet s novými a v českých poměrech okrajově diskutovanými tématy, přinášet nové pohledy a inspirovat. Celkem vyšlo 10 studií, mezi nimi například Člověk + příroda = udržitelnost? (2009) nebo JAK PŘISPĚLY EVROPSKÉ FONDY KE ZLEPŠENÍ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ V ČESKÉ REPUBLICE? (2014)
V listopadu zorganizoval Zelený kruh mezinárodní konferenci, věnovanou českému předsednictví EU. Konference byla spojena s jednáním předsednictva EEB v Praze, Na začátku roku 2009 pak vyšla publikace 10 úkolů pro předsednictví.
Úspěšná kampaň a blokáda ekoaktivistů pod vedením Hnutí DUHA zastavila kácení Šumavy Blokáda Šumavy zabránila před 10 lety vykácení cenných oblastí národního parku – Ekolist.cz
19. do 21. září 2014 v Kaprálově Mlýně konference Nadechnutí setkání 79 zástupců oborové platformy – odkaz na youtube záznamy ze setkání
Parlament změnou zákona vyloučil veřejnost z řízení o povolování staveb. Zelený kruh mobilizuje síly s cílem toto právo občanům a spolkům obnovit. Zde si můžete přečíst o historii útoků na §70 zákona o ochraně přírody a krajiny.
Kampaň ochránců zvířat vedená spolkem OBRAZ s lobingovou pomocí Zeleného kruhu prosadila zákaz kožešinových farem (s platností od 2019). Kožešinové farmy musí skončit do konce ledna 2019, schválili poslanci – iDNES.cz
Zástupci Zeleného kruhu odešli z vládní Uhelné komise kvůli jejímu předčasnému rozhodnutí bez analýzy dopadů na veřejné zdraví i životní prostředí. Práce zástupců ekologických organizací v komisi a koordinace ekologických organizací v příslušné pracovní skupině Zeleného kruhu se zúročila o dva roky později. Ekohnutí odchází z uhelné komise, nesouhlasí s koncem uhlí až v roce 2038 – iDNES.cz
Do zákona o ochraně přírody a krajiny vrací v omezené míře právo spolků připomínkovat stavební záměry, které mají vliv na životní prostředí. Nový stavební zákon alespoň částečně reaguje na výzvy spojené se změnou klimatu. Oboje se stalo díky několikaleté kampani vedené organizacemi Zeleného kruhu.