Zapojte se do rozhodování

Informace pro ty, kterým nejsou problémy životního prostředí lhostejné

www.obcandvanula.cz
Frank Bold radí bezplatně občanům v otázkách ochrany životního prostředí, korupce a nesprávného či nezákonného postupu úřadů. V rámci svého projektu propojuje lidi, kteří si mohou navzájem předat inspiraci, zkušenosti nebo se zapojit do společných aktivit. Radí, školí, poskytuje jasné návody, „jak na věc“.

obcan.ecn.cz
Na webových stránkách naleznete přesně rozebrané postupy jak se jako občan účastnit na rozhodování, jaké jsou Vaše práva na informace, informace o rovných příležitostech nebo co znamená být občanem EU.  Nalézt zde můžete také seznam publikací týkajících se občanské výchovy nebo filosofii zabývající se občanstvím.

www.arnika.org 
Webové stránky Arniky obsahují ekoporadnu, v jejímž rozcestníku naleznete spoustu užitečných informací k ochraně vod, ovzduší dřevin, ale i informace k účasti veřejnosti. Aktivním občanům pomůžou i vzorová podání a zákony  nebo odpovědi na časté dotazy. Pokud nenaleznete odpovědi na svoje otázky na rozsáhlých webových stránkách Arniky, můžete ještě zkusit publikace, které nabízí.

Zapojte se do aktuálního dění přímo v organizacích, které se těmto tématům věnují jako dobrovolníci či zaměstnanci. Naše členské organizace najdete zde.